Przestrzenie miejskie

Ławki Kemi

Osiedle Avia w Krakowie to nowoczesna przestrzeń, gdzie dominuje ład i wysoka estetyka. Znajdują się tam tereny zielone oraz place zabaw, a także miejsca przeznaczone do wypoczynku, w których postawiono, doskonale prezentujące się, miejskie ławki stalowe (bez oparcia).

Ławki Boston

Nowoczesną przestrzeń wrocławskiego osiedla Przy Słowiańskim Wzgórzu wyposażono w funkcjonalne meble miejskie z kolekcji Boston: miejskie ławki metalowe, kosze na śmieci metalowe, słupki miejskie oraz stojaki rowerowe. Wszystkie te produkty dobrano z myślą o potrzebach i wygodzie ich użytkowników.

Ławki i kosze Tallin

Hotel Ibis w Krakowie to miejsce nowoczesne, ale znajdujące się w pobliżu krakowskich zabytków. Aby uzupełnić inwestycję, należało znaleźć meble miejskie o współczesnym charakterze i oryginalnym designie. Przed hotelem znalazły się ławki żeliwne z oparciem i kosze betonowe z kolekcji Tallin.

Donice Vega

Inwestorom, którzy dobierali małą architekturę do tej inwestycji, zależało na stworzeniu przyjemnego, zielonego otoczenia. Potrzebowali estetycznych i pojemnych donic, które zapewnią swobodny rozwój miejskiej zieleni. W tym celu wybrane zostały betonowe donice miejskie z kolekcji Vega.

Ławki i kosz Inntal

Przestrzeń przed budynkiem Senior Residence w Katowicach wymagała wyposażenia w wygodne i funkcjonale meble miejskie. Aby spełnić te wymagania, zastosowano produkty z kolekcji Inntal: ławki betonowe z drewnianymi oparciami i miejskie kosze na śmieci, które dodatkowo przyciągają wzrok nowoczesnym designem.

Donice Boston

Ulica 3-go Maja jest jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Katowicach. Podczas modernizacji ul. 3-go Maja wzdłuż ulicy ustawiono nową małą architekturę, wśród której znalazły się ławki uliczne i kosze na śmieci z kolekcji Inntal, a także donice miejskie (prostokątne oraz kwadratowe) z kolekcji Boston.

Ławki i kosze Savona

Bielski Park Słowackiego został utworzony w historycznym Dolnym Przedmieściu pod koniec XIX wieku. Od dłuższego czasu wyczekiwano jego remontu, który pozwoliłby temu miejscu odzyskać dawny blask. Z pomocą przyszły betonowe ławki parkowe i kosze na śmieci parkowe Savona.

Ławki i kosze Kobe

Przestrzeń parkowa w Łazach wymagała elementów małej architektury, które podkreślą piękno otaczającej ją natury. Do tej przestrzeni najlepiej nadawały się ławki parkowe oraz betonowe kosze na śmieci z kolekcji Kobe. To uniwersalne produkty, będące połączeniem trwałości (beton gładki) oraz ciepła i elegancji (drewniane dodatki).

Kule Sferis

Do centralnego placu Sokolska Łąka w Katowicach, w którym znalazła się nowoczesna fontanna, doskonale pasowały miejskie kule betonowe z kolekcji Sferis. Ich oryginalny kształt sprawił, że przestrzeń nabrała wyjątkowego charakteru.

Ławki i kosze Vega

Kąpielisko Ruda w Rybniku wyróżnia się m.in. za sprawą palm, które znalazły się w jego centrum. W wyniku rewitalizacji kąpieliska, na jego terenie ustawiono małą architekturę z kolekcji Vega: ławki miejskie (z oparciem i bez oparcia) oraz kosze betonowe. Ławki zapewniają większy komfort wypoczynku, a kosze pozwalają utrzymać porządek.

Siedziska Navan

Włodarze wrocławskiego ZOO postanowili zadbać też o możliwość krótkiego odpoczynku, dlatego na terenie ZOO stanęły, wykonane z betonu odlewniczego, siedziska z kolekcji Navan. Zastosowane miejskie siedziska betonowe są nie tylko trwałe, ale i estetyczne – zachwycają nowoczesnym i śmiałym designem.

ŁAWKI I KOSZE INNTAL

Na wyremontowanym dworcu autobusowym w Libiążu znalazły się ławki bez oparcia oraz kosze na śmieci z kolekcji Inntal. Nasze meble miejskie stały się więc częścią ważnej miejskiej rewitalizacji przyjaznej dla mieszkańców miasta.

ŁAWKI BRNO

Ławki miejskie Brno oraz kosze na śmieci Boston, dzięki minimalistycznemu designowi, wpisały się w reprezentacyjny charakter otoczenia Paderevianum II, czyli nowego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tę realizację wyróżnia: oszczędny design, materiały najwyższej jakości oraz funkcjonalne rozwiązania.

ŁAWKI I KOSZE NAVAN

Niewielki plac przy ulicy Sowińskiego w Katowicach wyposażono w ławki miejskie z oparciem i bez oparcia z kolekcji Navan. Realizację tę uzupełniono praktycznymi, ale też spójnymi estetycznie koszami na śmieci. Podstawowym zastosowanym materiałem jest beton, dzięki czemu produkty z tej serii są odporne na trudne warunki zewnętrzne.

Koncepcja zagospodarowania przestrzeni wielofunkcyjnej z uwzględnieniem kolekcji Millo, Lido i Boston Komserwis. Lokalizacja poszczególnych mebli miejskich determinuje kształtowanie odrębnych stref funkcjonalnych.

Przygotowana koncepcja zagospodarowania wielofunkcyjnego placu miejskiego uwzględnia nowoczesne trendy w architekturze krajobrazu, czyli:

  • Połączenie takich materiałów jak drewno, beton i stal – trwałych, a jednocześnie estetycznych.
  • Nasadzenia o charakterze naturalnym: byliny, trawy ozdobne, funkie, paprocie, rośliny okrywowe.
  • Rozwiązania, które ocieplają przestrzeń w postaci drewnianej nawierzchni (forma drewnianych tarasów i ścieżek).

W koncepcji tej wydzielono kilka stref funkcjonalnych m.in.:

Strefa wejściowa z tablicą informacyjną i miejscem na rowery

Strefa wypoczynkowa:

  • drewniane tarasy z leżakami otoczone zielenią,
  • forma skweru ze stołami piknikowymi w otoczeniu zieleni, dopełnionej drzewami,
  • umieszczenie ławek w cieniu drzew,
  • umieszczenie ławek w pobliżu elementu wodnego.

Strefa wielofunkcyjna: wykorzystanie znacznej powierzchni placu na wystawy tymczasowe, kino letnie, koncerty.

Koncepcja ta zaspakaja różne potrzeby mieszkańców związane z aktywnościami: koniecznymi (zakupy, przejście do pracy, postój itd.), opcjonalnymi (miejska rekreacja, odpoczynek)  oraz społecznymi (integracje międzyludzkie). Szczególną uwagę zwrócono na wdrożenie działań integrujących ludzi.