WYDARZENIA ARCHITEKTONICZNE I POKREWNE – LISTOPAD 2023 

przez semhub

Przedostatni miesiąc 2023 roku obfituje w ciekawe wydarzenia architektoniczne i pokrewne.Czeka na Was m.in. „Forum dostępności” dotyczący projektowania uniwersalnego oraz wykład Natalii Szcześniak i Radosława Gajdy, twórców programu o architekturze i sztuce GOOD IDEA, autorów bestsellerowej książki „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?”. Sprawdźcie, co jeszcze! 

Data: 01.11.2023 

Nazwa wydarzenia: Listopadowy numer bezpłatnego e-wydania magazynu A&B

Architektura & Biznes listopad

We wstępie do listopadowego wydania zatytułowanego „Gra o miasto” Małgorzata Tomczak, redaktorka naczelna, tak opisuje tematykę artykułów: 

„Pytamy (…) o architekta miasta, Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną, edukację, konkursy, wreszcie rolę mediów, wiedząc, że gramy tu o wiele — o lepsze miasto, dobrą architekturę, czyli o jakość naszego życia”. 

W nowym numerze przeczytacie m.in.:

  • artykuł pt. „Proces budowania wspólnoty” podsumowujący 10. edycję Poznań Design Festiwalu,
  • artykuł pt. „Troska o bezpieczeństwo żywnościowe zmieni nasze miasta”, czyli Joanna Erbel pisze o bazarach w miastach 15. minutowych, 
  • raport pt. „Wzmocnienie czynnika społecznego i merytorycznego w kształtowaniu przestrzeni miejskiej”. 

Kliknij i dowiedz się więcej

To też Cię zainteresujeRecenzja książki Joanny Erbel pt. “Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze” 

Data: 06.11.2023 - 09.11.2023

Nazwa wydarzenia: Paged Design Week – wydarzenie dla projektantów wnętrz 

To wydarzenie odbędzie się w showroomie Paged Meble przy ul. Grochowskiej 306/308 w Warszawie. Podczas czterech dni zaplanowano sporo inspirujących wykładów i praktycznych warsztatów:

  • poznasz najnowsze trendy, 
  • spotkasz najlepszych ekspertów z branży, 
  • weźmiesz udział w pokazie gięcia drewna. 

Planowani eksperci: Irma Kozina, Magdalena Willmann, Magdalena Impert, Michał Jońca, Ula Michalak, Maria Thiel-Roman, Aleksandra Ciesielska, Jakub Szczęsny, Kacper Gronkiewicz oraz Nikodem Szpunar.

Kliknij i dowiedz się więcej

Przeczytaj też„To zawieszenie było mi bardzo potrzebne” – wywiad z architektem Jakubem Szczęsnym 

Data: 10.11.2023, godz. 9.00

Nazwa wydarzenia: Konferencja WAK2023: Gleba jako podstawa projektowania ekosystemowego 

Dr inż. arch. krajobrazu Joanna Rayss w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie. Podczas konferencji eksperci wytłumaczą, dlaczego gleba jest tak ważnym elementem w procesie projektowania i zarządzania zielenią: 

  • gleba to podstawa wszystkich ekosystemów lądowych, 
  • bez zdrowej, żywej gleby nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać zmianom klimatu, 
  • architekci krajobrazu mogą mieć wpływ na zwiększenie sekwestracji glebowej oraz tworzyć odporne, zdrowe i przy okazji świetnie wyglądające otoczenie. 

Kliknij i dowiedz się więcej 

Data: 13.11.2023 - 14.11.2023

Nazwa wydarzenia: Forum dostępności pt. „Przestrzeń bez barier” 

To pierwsza edycja forum, podczas którego omawiane będą następujące zagadnienia: 

  • projektowanie uniwersalne,
  • dostępność architektoniczna, 
  • wyzwania związane ze zmianami prawnymi i społecznymi,
  • kierunki rozwoju projektowania architektury i produktów uniwersalnych. 

Podczas wydarzenia usłyszysz wykłady wielu ciekawych paneli i wykładów m.in.:

  • panel pt. „Architektura zabawy. Projektowanie uniwersalne żłobków, przedszkoli, placów zabaw”,
  • panel pt. „Zrehabilitować przestrzenie senioralne, czyli nowe podejście do projektowania wnętrz dla ochrony zdrowia, na przykładzie Ośrodka Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport w Kiekrzu”,
  • panel pt. „Przestrzeń styku. O projektowaniu na styku przestrzeni publicznej i komercyjnej”.

Kliknij i dowiedz się więcej 

Data: 17.11.2023, godz. 18.00 

Nazwa wydarzenia: Wykład pt. „Trwałość, użyteczność… kłamstwo. Czyli, co obiecuje, a co dowozi współczesna architektura?”

wydarzenie architektura listopad 2023

Tak organizatorzy opisują to wydarzenie: 

„Klasyczne wartości w architekturze i ich współczesna realizacja. Czy dzięki niewyobrażalnemu postępowi technicznemu ostatnich dekad udało się zagwarantować, że budynki są trwałe, użyteczne i piękne? W jaki sposób architekci XXI wieku zapewniają, że zaprojektowane przez nich budynki będą dobrze służyć użytkownikom przez długie lata, będą funkcjonalne i estetycznie interesujące a przy tym nie będą stanowić zbytniego obciążenia dla środowiska naturalnego? A może, wbrew wezwaniom Romualda Millera, architekci nie czują się już „pracownikami kultury i cywilizacji”, lecz wolą być pracownikami deweloperów? 

Te problemy rozważą w swoim wystąpieniu Natalia Szcześniak i Radosław Gajda, twórcy programu o architekturze i sztuce GOOD IDEA, autorzy bestsellerowej książki „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?”.

Wykład i spotkanie autorskie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25 w Krakowie. Wydarzenie bezpłatne, otwarte dla publiczności. 

Kliknij i dowiedz się więcej 

Organizujesz webinar, wykład, szkolenie z architektury lub dziedzin pokrewnych? Poinformuj nas o tym poprzez media społecznościowe lub e-mailowo: media@komserwis.pl. Kolejne zestawienie opublikujemy pod koniec listopada 2023 roku. 

Wróć