
WYDARZENIA ARCHITEKTONICZNE I POKREWNE – KWIECIEŃ 2024
przez semhub
Zapraszamy na zapowiedź kwietniowych wydarzeń architektonicznych i pokrewnych. W naszym zestawieniu znajdziesz premiery książkowe, spotkania z architektami krajobrazu, konkursy i webinary. Sprawdź i wybierz coś dla siebie.
Data: 01.04.2024
Nazwa wydarzenia: Kwietniowe bezpłatne e-wydania magazynu A&B
W kwietniowym wydaniu magazynu Architektura & Biznes tematem głównym jest zielona rewolucja w miastach. W tym numerze zaprezentowano innowacyjne rozwiązania, które pomogą w budowaniu zielonej infrastruktury. Wybrane artykuły:
- rozmowa z prof. Ewą Kuryłowicz,
- rozmowa o hałasie w mieście z Danielem Mermerem z OPEN architektura,
- tekst publicystyczny Magdaleny Milert o wstydzie mieszkaniowym.
Data: 01.04.2024 do 31.05.2024
Nazwa wydarzenia: Ogólnopolski konkurs PLGBC Green Building Awards 2024
Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego z siedzibą w Gliwicach. Przedmiotem konkursu jest zgłoszenie zrównoważonego budynku, wnętrza, projektu budynku, produktu/usługi lub inicjatywy w 11. kategoriach m.in.: zrównoważony budynek biurowy, zrównoważony budynek sektora publicznego, zrównoważony produkt/usługa roku, ekologiczna inicjatywa miejska/gminna. W konkursie nie wymagane są żadne opłaty wstępne.
Data: 10.04.2024, godz. 18.30
Nazwa wydarzenia: Warszawska premiera książki „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji”
W książce „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji” znalazły się opisy i zdjęcia prawie 200 budynków z różnych polskich miast i miasteczek. Barwnie opowie o nich autorka –Anna Cymer, historyczka architektury. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Jakub Janiszewski.
Data: 13.04.2024, godz. 15.00
Nazwa wydarzenia: „Opowieści o przestrzeni: krajobraz z innej perspektywy”
Podczas tego spotkania architekci krajobrazu opowiadają o zrealizowanych przez siebie projektach. Wydarzenia odbywa się we Wrocławiu, wstęp wolny.
Data: 15.04.2024, godz. 9.30-11.00
Nazwa wydarzenia: Webinar SAK pt. Fitosocjologia w projektowaniu #2
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu zaprasza na drugi z cyklu pięciu webinarów dotyczących fitosocjologi w projektowaniu. Tym razem zostanie omówiony temat leśnych ogrodów biocenotycznych. Organizatorzy podkreślają, że:
„W zanieczyszczonych lokalizacjach o zdegradowanych warunkach glebowych i wodnych wdrażanie biocenotycznych rozwiązań to próba odtworzenia optymalnego ekosystemu z dużą szansą zakończenia przedsięwzięcia sukcesem”.
Data: 22.04.2024, godz. 9.00-14.30
Nazwa wydarzenia: IV EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online
Kolejny raz zapraszamy na Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston organizowany z okazji Dni Ziemi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Data: 26.04.2024, godz. 10.00-14.00
Nazwa wydarzenia: Szkolenie online pt. „Walka z betonozą w praktyce”
Szkolenie to przeznaczone jest m.in. dla dla architektów, projektantów, architektów krajobrazu, pracowników samorządowych itp. Zakres tematyczny:
- usługi ekosystemowe,
- jak zawrócić z drogi „betonozy” w Polsce,
- rozbetonowanie dla drzew dojrzałych.
Organizujesz wydarzenia architektoniczne lub pokrewne? Napisz do nas w mediach społecznościowych lub na media@komserewis.pl – uwzględnimy je w kolejnym zestawieniu.