
W tych polskich miastach dbają o rowerzystów! [ cz. 1]
przez semhub
Chociaż to Holandia słynie z dbałości o infrastrukturę rowerową, włodarze polskich miast oraz lokalni inwestorzy coraz częściej zauważają potrzeby miłośników dwóch kółek. Na podgrzewane ścieżki rowerowe musimy jeszcze poczekać, ale dobre stojaki rowerowe znajdziemy nie tylko w dużych miastach.
Rowerem do Gorlic
Gorlice to urokliwe miasteczko położone na północnej granicy Beskidu Niskiego. W 2012 roku zrewitalizowano starówkę, aby wyeksponować walory historyczno-kulturowe miasta. Dzięki tej inwestycji zyskali też miłośnicy dwóch kółek bowiem na rynku pojawiły się stojaki rowerowe z kolekcji Komserwis.
Do tej przestrzeni wybrano stojak rowerowy Kemi 008235, który wykonano według zasad dobrego projektowania stojaków rowerowych. Posiada stabilną konstrukcję oraz umożliwia przypięcie zarówno ramy, jak i przedniego koła, co gwarantuje bezpieczeństwo. Poza tym wyróżnia się oryginalnym minimalistycznym designem na miarę XXI wieku.
Warto wybrać się do Gorlic choćby na rowerze, by podziwiać zabytkową starówkę i malowniczą okolicę słynącą z czystego powietrza, pięknych lasów i gościnności mieszkańców.
Kraków - stojaki rowerowe także na osiedlach
Kraków dba nie tylko o promocję polskiej kultury, ale także o rowerzystów. Miasto to opracowało standardy stojaków rowerowych, które precyzują m.in. lokalizację tych elementów małej architektury, ich konstrukcję i funkcjonalność. Oprócz stojaków, o których lokalizacji decydują włodarze miast, pojawiaj się też stojaki rowerowe w nowych miejskich inwestycjach m.in. na osiedlu Nowe Bochenka.
W tej przestrzeni już wkrótce powstaną trasy biegowe i rowerowe - z myślą o tym na osiedlu znalazły się stojaki rowerowe z kolekcji Komserwis. Do tej inwestycji wybrano stojak rowerowy Boston 008259.
Jakie polskie miasta według Was sprzyjają rowerzystom? Czekamy na Wasze opinie w komentarzu pod artykułem. W przyszłym miesiącu przedstawimy kolejne polskie miasta przyjazne miłośnikom dwóch kółek.