Renowacja Wrzesińskiego Ośrodka Kultury i mała architektura Komserwis

przez semhub

Zawsze z ciekawością przyglądamy się inwestycjom, które wyposażamy w naszą małą architekturę. Kolejna udana realizacja dotyczy kompleksowego remontu i przebudowy Wrzesińskiego Centrum Kultury. Sprawdźcie, jak zmieniła się ta instytucja. 

Renowacja z pomysłem

Na renowację ważnej wrzesińskiej instytucji kultury czekali wszyscy: mieszkańcy, włodarze, pracownicy. Po ponad roku prac, wykonywanych w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa budynku WOK wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, powstał obiekt, który jest kulturalną wizytówką miasta.

- Renowacja polegała na kompleksowym remoncie oraz przebudowie obiektu – wyjaśnia Marcin Maciejewski z Urzędu Miasta i Gminy Września. - Wykonano prace rozbiórkowe, demontażowe, murowe, posadzkarskie, tynkarskie, wykończeniowe, elewacyjne oraz instalacyjne: elektryczne, wod-kanalizacyjne, niskoprądowe. Zamontowano m.in. wentylację mechaniczną, nowoczesne wyposażenie dźwiękowe, oświetleniowe, związane z mechaniką sceny. Obiekt został całkowicie zrewitalizowany, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zyskał nowy charakter – podsumowuje.

Zadbano o solidne wyposażenie nowego obiektu oraz estetykę. Nowy budynek jest unikatowy, dzięki witrażom zdobiącym okna, neonowi oraz imitacji klawiatury znajdującej się przy wejściu. Za projekt odpowiedzialna była „J.M. Pracownia projektowa” z Gniezna.

Wrzesiński Ośrodek Kultury

Liczy się nie tylko wnętrze, czyli mała architektura i zagospodarowanie terenu wokół

Ważnym elementem całej inwestycji było wyposażenie terenu wokół w estetyczne, a jednocześnie przyjazne dla mieszkańców meble miejskie: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci.

- Elementy małej architektury spełniają istotną funkcję w kształtowaniu przestrzeni miejskiej – przekonuje Marcin Maciejewski. - Staramy się ujednolicać jej charakter i przy realizacji nowych inwestycji wykorzystujemy produkty najwyższej jakości o nowoczesnym designie, które tematycznie i kolorystycznie wpisują się w obiekt.

Potwierdzeniem słów Pana Marcina jest wybór mebli miejskich, które znalazły się wokół nowego budynku Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. W tym przypadku postawiono na nowoczesne ławki z kolekcji Traffic Komserwis w kolorze szarym zaprojektowane przez cenione studio projektowe Husarska. Uzupełnieniem inwestycji są reprezentacyjne kosze na śmieci z kolekcji Lido oraz stojaki rowerowe z serii Intal i Kemi.

mała architektura Komserwis

stojaki rowerowe Komserwis

Do wybranej nowoczesnej małej architektury dopasowano nasadzenia wokół, o których również opowiedział nam Pan Marcin Maciejewski:

Zagospodarowaniem terenu zajmowali się pracownicy zieleni miejskiej. Postawiono na drzewa Świdośliwy lamarckiej oraz rabaty ze Śmiałkiem darniowym i Szałwią omszoną. Całość projektu uzupełniono o Żywotniki zachodnie „Danica”.

Dobra odbiór mieszkańców to udana inwestycja

Jak przyjęli nową inwestycję mieszkańcy miasta? Odpowiedzi na to pytanie nie trzeba długo szukać. Pod postem opublikowanym na stronie „Września – Miasto w Centrum Zainteresowania” prezentującym zrewitalizowany budynek znalazły się pozytywne komentarze:

Brawa dla władzy Wrześni, Piękny dawny Dom Żołnierza, Jest pięknie.

Wszyscy czekają jednak z niecierpliwością na „lepsze czasy” i możliwość wykorzystania potencjału budynku m.in. do organizacji wydarzeń kulturalnych. Na koniec artykuły warto przypomnieć, że w tym miejscu odbywały się dotychczas inicjatywy także o randze międzynarodowej m.in. Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych.

Cieszymy się, że kolejny raz nasze meble miejskie znalazły się w inwestycji, która jest przykładem dobrych praktyk w zakresie rewitalizacji instytucji kultury i wyposażenia jej w jednorodną stylistycznie małą architekturę. Brawo dla wszystkich odpowiedzialnych za tę realizację.

Wróć