
Poznaj pojemniki na sól i piasek przydatne zimą
przez semhub
Skrzynia powinna się dyskretnie wpisać w miejską przestrzeń – zdradza nam Michał Tabor, autor projektu skrzyń na piasek i sól Komserwis, współwłaściciel firmy Otoprojekt.
W ofercie Komserwis, poza całą gamą elementów małej architektury – od ławek miejskich i koszy na śmieci po słupki uliczne i łańcuchy – można znaleźć także wiele innych produktów, dzięki którym przestrzeń miejska będzie przyjazna i funkcjonalna.
W okresie zimowym każdemu miastu przydadzą się pojemniki na sól i piasek. Dzięki nim zapewnisz właściwe bezpieczeństwo przechodniom i samochodom. To najlepszy sposób na usuwanie śliskich powierzchni podczas zimy. Poznaj właściwości naszych skrzyń.
Dobra skrzynia na sól i piasek – czyli jaka?
Michał Tabor, twórca skrzyń Komserwis, opowiada o tym jak prawidłowo powinien być skonstruowany taki pojemnik: Przede wszystkim taka skrzynia powinna się dyskretnie wpisać w miejską przestrzeń. To nie jest rzecz chciana i lubiana jak ławka, czy donice na kwiaty. Następną kwestią na którą warto zwrócić uwagę, to przechowanie poza sezonem zimowym. Wiadomo przecież, że takie skrzynie użytkowane są tylko kilka miesięcy w roku.
Dzięki odpowiednio dopracowanej konstrukcji pojemniki Komserwis można łatwo transportować i przechowywać. Funkcjonalny i prosty kształt pojemników pozwala na włożenie jednej skrzyni w drugą, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. To znacznie ułatwia ich przemieszczanie i przechowywanie – zwłaszcza poza okresem zimowym.

Warto jednak pamiętać o tym, że pojemniki na piasek i sól Komserwis można wykorzystywać także poza zimą. To produkt uniwersalny – można przechowywać w nim piasek, sól a także sorbenty i inne materiały sypkie. To jednocześnie element, który zajdzie swoje zastosowanie nie tylko na mieście, ale w każdej firmie komunalnej i zakładzie produkcyjnym.
Proste i funkcjonalne
Co wyróżnia skrzynie na piasek i sól Komserwis? Projektując pojemniki połączyliśmy atrakcyjny i nowoczesny wygląd z funkcjonalnościami ułatwiającymi napełnianie i opróżnianie ich zawartości. Michał Tabor dodaje: Był to projekt całościowy, od koncepcji po wykonanie kopyt do odwzorowania w postaci form negatywowych. Do takiego zadania trzeba być biegłym w modelowaniu. Temat nie był łatwy, ze względu na gabaryt modeli.

Dzięki zastosowaniu konstrukcji z kompozytu polimerowego, pojemniki na sól i piasek Komserwis są trwałe, szczelne i odporne na uszkodzenia. To niezwykle ważne w przypadku materiałów wrażliwych na wilgoć, jak sól i piasek.