Mała architektura prosto od producenta – 3 możliwości zakupu

przez semhub

Szukasz małej architektury do swojej inwestycji i zastanawiasz się, jakie produkty wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką instrukcję dotyczącą naszej oferty i dostępnych możliwości zakupu. Sprawdź i skutecznie zaplanuj swój projekt.

Mała architektura z katalogu

W ostatnim czasie rok rocznie opracowujemy nowy katalog, w którym przedstawiamy aktualnie dostępne kolekcje mebli miejskich w ramach takich kategorii, jak: NEW DESIGN, MODERN, CLASSIC, UNIVERSAL. Nie jest to jednak sucha prezentacja oferty, ale zbiór inspiracji, które mogą wskazać inwestorom kierunek projektowania różnych przestrzeni. W naszych katalogach uwzględniamy aktualne trendy projektowania miast przyjaznych dla użytkowników.

katalog małej architektury Komserwis

- Klienci najczęściej preferują wybór gotowych stojaków rowerowych lub ławek parkowych – mówi Elżbieta Dworak z Komserwis. Pojawiają się też pytania o możliwość dostosowania istniejącego produktu do konkretnych potrzeb np. wydłużenia, czy skrócenia ławki albo sposobu przytwierdzania do podłoża. Oczywiście wszystkie te parametry, w miarę możliwości produkcyjnych, dostosowujemy – wyjaśnia.

Przykłady projektów dostosowanych do specyfikacji Klienta

Konstrukcja małej architektury z kolekcji FIN, która została zaprojektowana bazowo w kolorze niebieskim RAL 5012, ma bardzo duży potencjał, jeśli chodzi o dobór innych barw. Dowodem na to jest realizacja przy bibliotece Tama w Brzegu Dolnym. Tam kolorystykę ławek dostosowano do poszczególnych etapów ścieżki edukacyjnej, stawiając na paletę zielonych i niebieskich odcieni. Dopasowanie kolorystyczne sprawiło też, że ławki idealnie komponują się z zaprojektowaną zielenią, która nawiązuje do łąk nadodrzańskich.

nowoczesne meble miejskie przy bibliotece Tama w Brzegu Dolnym

Myślę, że siedziska Fin Komserwis świetnie wpasowały się do naszej koncepcji architektonicznej i zagospodarowania terenu wokół budynku - przekonuje Bogusława Aleksandrowicz, Dyrektor MiGBP Tama w Brzegu Dolnym.

Innym dobrym przykładem modyfikacji gotowego produktu jest ciekawa ławka wykonana z dwóch małych betonowych siedzisk Navan i drewna pośrodku. Dzięki takiemu zestawieniu uzyskano bardzo oryginalną ławkę, która stała się ozdobą jednej z inwestycji we Wrocławiu.

mała architektura Komserwis

Ławki miejskie systemowe, czyli łącz, układaj, kreuj

W miejskiej przestrzeni cenisz modułowość, elastyczność i dopasowanie? Postaw na ławki systemowe np. z kolekcji HEXIE. Konstrukcję tego siedziska możemy pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Nasza propozycja: żółty kolor konstrukcji, siedzisko z drewna egzotycznego i ułożenie kilku siedzisk w kształt plastra miodu. Tego typu zestawienie doskonale wkomponuje się w pełną pozytywnej energii miejską przestrzeń spotkań. ławki miejskie systemowe

Innym przykładem ławek systemowych są meble miejskie z kolekcji Traffic zaprojektowane przez cenione biuro projektowe HUSARSKA:

- W przypadku ławki Traffic skupiliśmy się na użytkowniku zmieniającej się przestrzeni miejskiej oraz potrzebach firmy Komserwis np. związanych z montażem. W procesie projektowym zastanawialiśmy się, kto będzie z niej korzystał i jak będzie wyglądała zarówno np. przy biurowcu, jak i w przestrzeni zielonej. Postawiliśmy na modułowość tego systemu mebli miejskich, by mógł dopasowywać się do błyskawicznie zmieniającej się współczesnej przestrzeni – tłumaczy projektantka Jadwiga Husarska.

Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz: gotowy produkt z katalogu, ławki systemowe czy produkty dostosowane do potrzeb Twojej inwestycji, zadzwoń do nas lub napisz. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiednie meble miejskie.

Wróć