
Mała architektura i wielka polityka
przez semhub
Wybory tuż tuż! Z tej okazji radzimy, jak przekazywać informacje skutecznie i z głową. Oczywiście z pomocą małej architektury Komserwis, ale nie tylko! Sprawdź!
Wszyscy bierzemy udział w kampanii
Nawet jeśli nie interesujemy się polityką, przedwyborcza gorączka nas nie ominie. Na kilka tygodni przed wyborami, na przystankach, słupach informacyjnych i w gablotach pojawiają się plakaty wyborcze (bardziej nadgorliwi kandydaci przypominają o sobie kilka miesięcy wcześniej). Jadąc do pracy czy sklepu siłą rzeczy natykamy się na hasła wyborcze i twarze kandydatów.
Przez najbliższe pół roku możemy być pewni, ze taki krajobraz będziemy oglądać często. 25 maja odbywają się wybory do Europarlamentu, a jesienią 16 listopada wybory samorządowe.
Życzymy kandydatom interesujących pomysłów na kampanie wyborcze. Takie, które będą przekonywujące, a jednocześnie nie będą naruszać piękna wspólnej przestrzeni miejskiej. W jaki sposób tego dokonać? Z pomocą przychodzi mała architektura: gabloty i słupy informacyjne, ale nie tylko...
Usiądź i przeczytaj
Zachodni politycy, zwłaszcza w USA, doskonale wiedzą, że aby przyciągnąć uwagę potencjalnych wyborców nie wystarczy już tylko dobre zdjęcie i chwytliwe hasło. Dziś liczy się forma przekazu. W tym celu wykorzystują wiele elementów małej architektury, które niekoniecznie kojarzą się nam z miejscami reklamy.
W artykule "Kreatywna reklama w mieście" pisaliśmy w jaki sposób użyć ławek miejskich i innych mebli miejskich w celach reklamowych. Jak się okazuje również politycy dostrzegają potencjał w ławkach w centrach miast i parkach. Prezydent USA Barrack Obama, podczas jednej z kampanii stworzył tego typu ławki, które promowały hasło "Together We Thrive".
Bez wątpienia jest to dobry sposób na to aby być jak najbliżej ludzi i wprowadzić komunikat wyborczy do codziennego życia.
Kosz pełen niespodzianek
Jak się okazuje także zwykłe kosze na śmieci mogą służyć jako nośnik informacji. No może nie do końca zwykłe... Kosze o których mowa pojawiły się na ulicach Londynu i wyróżniał je jeden kluczowy element - ekran wideo umieszczony po bokach. Umożliwiał zamieszczenie plakatu z wizerunkiem kandydata, a także spotu reklamowego.
Sprawdź jak te pomysłowe kosze prezentują się na ulicach Londynu.
Czy to rozwiązanie jest opłacalne? Wszystko zależy od chętnych na korzystanie z tego typu reklam. Z pewnością dociera ona do szerokiego grona odbiorców, ale jednak nie wszyscy chcą by ich nazwisko czy oferta kojarzona była z koszem na śmieci.
Komserwis przed wyborami
Powyższe przykłady to ciekawostki ze świata małej architektury. W codziennej rzeczywistości trzeba myśleć bardziej praktycznie, aby uniknąć problemów z tym co zrobić z daną ławką, gdy minie kampania wyborcza lub koszem, gdy przestanie być opłacalny.
Dobrym rozwiązaniem są tutaj elementy małej architektury Komserwis, w tym słupy informacyjne, gabloty informacyjne i tablice. To trwałe elementy małej architektury, które powstają w ramach spójnych kolekcji, dzięki czemu idealnie komponują się także z ławkami, koszami i innymi produktami z naszej oferty.
Doskonałym przykładem jest kolekcja Agora, którą warto zobaczyć klikając w ten link.
Tworząc meble miejskie służące do przekazywania informacji stawiamy zarówno na ciekawy, przykuwający wzrok design, jak i praktyczne cechy produktu. Oba elementy są szczególnie ważne w przypadku słupów ogłoszeniowych. W naszej ofercie znajdzie się coś dla miłośników klasycznych rozwiązań, jak i bardziej nowoczesnych kształtów.
Pamiętajcie, dobre wybory są ważne! Zarówno te w świecie polityki, jak i te dotyczące inwestycji budowlanej.