
Katowice pięknieją z Komserwis
przez semhub
Serce Aglomeracji Śląskiej przechodzi prawdziwą rewolucję! Oczywiście z pomocą mebli miejskich Komserwis. Poznaj szczegóły realizacji!
Polskie Chicago odzyskuje blask
Zielone, rodzinne, przyjazne, nowoczesne – choć do niedawna wydawało się to niemożliwe, to już wkrótce właśnie te określenia będą kojarzone z Katowicami. Wszystko to za sprawą odważnych i szeroko zakrojonych inwestycji, które zmieniają oblicze miasta.
Nie da się ukryć, że jeszcze w połowie ubiegłej dekady Katowice pod względem inwestycji budowlanych były daleko za Krakowem, Wrocławiem czy Poznaniem. Dworzec Główny, miejskie ulice i place nie zachęcały przyjezdnych do wizyty. Aż trudno uwierzyć, że miasto to w latach 20., za sprawą unikatowej modernistycznej zabudowy, zwane było polskim Chicago. W prasie z tamtych lat można było przeczytać: Katowice, ta najbardziej amerykańska dzielnica Polski, wyprzedziła inne dzielnice pod względem pięcia się ku górze. Niestety inwestycje powojenne, nie zawsze słuszne i przemyślane, zatarły ten obraz.
W końcu jednak nadszedł czas na zmiany. Autorem realizowanej od 2006 roku koncepcji przebudowy centrum jest Tomasz Konior, ceniony architekt. Zakłada ona przede wszystkim: Istotne wzbogacenie treści i funkcji oferowanych w centrum - przebudowy strefy Rondo, a także ulokowania w centrum nowych obiektów kubaturowych i wzmocnienia już obecnych funkcji tego miejsca. Aktualnie w Katowicach realizowanych jest kilka poważnych inwestycji, których owoce w postaci nowoczesnego dworca kolejowego i centrum handlowego już można dostrzec. Szczegółowe informacje na temat planowanych zmian można znaleźć na specjalnej stronie pod tym adresem.
Mała architektura Komserwis na ulicach nowych Katowic
Zmiany widać także w okolicach dworca, w tym na przebudowanej i odnowionej ulicy 3 Maja, prowadzącej od Rynku do Placu Wolności. Została ona wzbogacona o donice, kosze i ławki Komserwis. Jesteśmy dumni, że nasza mała architektura mogła zagościć w tak ważnym punkcie miasta. Jak wyglądał proces wyboru kolekcji oraz prace przygotowawcze?
Ławki Komserwis tuż przed montażem na ul. 3 Maja.
O szczegółach inwestycji opowiada Jadwiga Uroda-Gulis, kierownik działu sprzedaży, Ekspert Komserwis: Klient dokonał wyboru kolekcji Intal spośród trzech zaproponowanych kolekcji, tj. Intal, Boston i Brno. Na pierwszym spotkaniu Klient szczegółowo określił swoje wymagania odnośnie materiałów i wyglądu elementów małej architektury. W wyborze kolekcji pomogła Klientowi prezentacja ławek, koszy i donic z kolekcji Intal i Boston, podczas której mógł usiąść na ławkach, otworzyć kosz, dokładnie sprawdzić wykonanie i rozwiązania funkcjonalne poszczególnych produktów. Był to bez wątpienia mądry i przemyślany zakup.
Donice Komserwis posiadają funkcjonalne pojemniki pozwalające na wyciągnięcie roślin w pojemnikach wewnętrznych z donic bez narażania ich na uszkodzenia.
Katowice postawiły na elegancję, funkcjonalność, jakość i solidność oraz wyeksponowanie zieleni – zamówiono łącznie 49 donic, które uzupełniły ławki i kosze z kolekcji Intal. Wybrano akurat te produkty ponieważ: Dla Klienta bardzo ważna była najwyższa jakość materiałów (stali nierdzewnej kwasoodpornej i drewna egzotycznego odpornego na działania czynników atmosferycznych) oraz funkcjonalności poszczególnych produktów.
Jakie wymagania stawiali wobec produktów przedstawiciele Katowic?
Ławki miejskie – wybrano elementy, które są trwałe, a przy tym nowoczesne i wygodne. To meble miejskie, które bez wątpienia będą dobrze służyły mieszkańcom miasta.
Kosze na śmieci – w koszach na śmieci Intal doceniono wytrzymałość, elegancję oraz łatwą obsługę. Kosze posiadają drzwiczki zamykane na klucz i wyjmowany pojemnik na śmieci, dzięki czemu służby komunalne mogą łatwo i szybko opróżniać kosze. Są także wyposażone w daszek chroniący przed zalewaniem śmieci przez deszcz oraz posiadają dodatkową popielniczkę zamontowaną w daszku, umożliwiającą łatwe gaszenie niedopałków papierosów.
Donice – wybrano donice, które są mobilne tzn. umożliwiają łatwe przemieszczanie całych donic wraz z roślinami np. do magazynu na okres zimy. Co więcej, donice posiadają pojemniki na substrat roślinny, umożliwiające magazynowanie wody oraz pozwalające na wyciągnięcie roślin w pojemnikach wewnętrznych z donic bez narażania ich na uszkodzenia.
Jak te założenia sprawdziły się w rzeczywistości? Gotową realizację omówimy w kolejnym artykule, który będzie dostępny na naszym blogu już za tydzień. Bądźcie z nami!