
ARCHITEKTURA, DESIGN, URBANISTYKA – WYDARZENIA LISTOPAD 2021
przez semhub
Szukasz zestawienia ciekawych branżowych wydarzeń w listopadzie? Dobrze, że trafiłeś na nasz blog o architekturze i meblach miejskich. Poniżej lista warsztatów, konferencji, webinarów z zakresu architektury i tematów pokrewnych.
Data: 16.11.2021, 17.11.2021, godz. 9.00 - 13.00
Nazwa wydarzenia: Warsztaty online. Miasto 2050: Design Thinking Jam dla studentów.
Uczestnicy warsztatów zaprojektują miasto przyszłości w oparciu o design thinking:
“Design thinking to metoda twórczego rozwiązywania problemów, której celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań poprzez wykorzystywanie specyficznych metod pracy, pobudzających kreatywność, jednocześnie mając na uwadze przełożenie proponowanych rozwiązań na schemat biznesowy”.
W ramach warsztatów powstanie projekt miasta zasilanego naturą, niskoemisyjnego, w pełni realizującego ideę zrównoważonego rozwoju. Warsztaty poprowadzą Sara Kapela i Agata Miryn z Design Thinking Institute.
Data: 17.11.2021, godz. 12.00 - 14.30
Nazwa wydarzenia: Webinar. Projektowanie i zakładanie łąk kwietnych
To już kolejna edycja popularnego szkolenia dotyczącego projektowania i zakładania łąk kwietnych. Prowadzącym będzie Karol Podyma, założyciel firmy Łąki Kwietne, botanik z wykształcenia i urodzony społecznik.
Podczas webinaru omówione zostaną następujące zagadnienia:
- Czym jest łąka kwietna?
- Zalety i wady wykorzystania łąk kwietnych.
- Omówienie roślin odpowiednich na łąki kwietne.
- Dobranie mieszanki w zależności od typu łąki kwietnej oraz lokalizacji.
- Wysiew łąki kwietnej: wybór terminu założenia łąki, przygotowanie podłoża, siew nasion.
- Pielęgnacja łąki kwietnej.
- Omówienie przykładowych realizacji: łąki w mieście (parki, instytucje kultury, pasy drogowe), łąki na terenach przemysłowych, łąki na osiedlach mieszkaniowych.
- Omówienie standardu SAK w zakresie projektowania zakładania i pielęgnacji łąk kwietnych.
Przeczytaj też: [WYWIAD] „Moim tegorocznym marzeniem jest ławka przy miejskiej łące” – Karol Podyma, założyciel firmy Łąki Kwietne
Data: 18.11.2021, godz. 17.00
Nazwa wydarzenia: Wykład. Akademia Miejskiego Ogrodnika: O cnotach roślinnych
Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu “Akademia Miejskiego Ogrodnika”, podczas którego uczestnicy przypatrują się życiu roślin w wielkim mieście. Tym razem temat został zanurzony nieco w historii:
“Sięgając do historii różnych religii, m.in. buddyzmu, hinduizmu, islamu, judaizmu i chrześcijaństwa, odkryjemy, że rośliny odgrywały i nadal odgrywają ważną rolę, zarówno jako element otoczenia, jak i pożywienia”.
Wykład poprowadzi Filip Marek - ogrodnik, florysta, nauczyciel. Specjalizuje się on w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich.
Data: 18.11.2021. godz. 10.00
Nazwa wydarzenia: Konferencja online. Zabytki dla wszystkich
Konferencja dotyczy dostępności miejsc historycznych, a także możliwości współdziałania w zakresie adaptacji zabytków dla osób ze szczególnymi potrzebami. Dyskusja toczyć się będzie wokół wyzwań związanych z tym zagadnieniem i dobrych praktyk.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, konieczna jest rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.
Data: 25.11.2021, godz. 18.00
Nazwa wydarzenia: Ostatnie spotkanie z cyklu “Wartości w architekturze”
Uczestnicy debaty rozmawiać będą na temat architektury ponadczasowej, jej zmienności i trwałości. Eksperci odpowiedzą na następujące pytania:
- Czy istnieje architektura ponadczasowa?
- Jakie cechy architektury uznawane są za szczególnie istotne?
- Czy i jak kryteria oceny zmieniają się w czasie?
Wypowiedzą się następujący specjaliści z branży: historyczka architektury Anna Cymer, dziennikarka i reporterka Anna Dudzińska, architekt i krytyk architektury Grzegorz Stiasny, krytyk i kurator Marcin Szczelina, architekt, publicysta i uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu Hubert Trammer oraz krytyczka architektury, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator” Ewa P. Porębska.
Debatę poprowadzi Tomasz Fudala, historyk sztuki i kurator wystaw, współtwórca festiwalu Warszawa w budowie.Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej.
Organizujesz branżowe wydarzenie i chcesz, żebyśmy uwzględnili je w naszym zestawieniu? Napisz do nas na media@komserwis.pl