
Architektura, design, urbanistyka i sztuka online - wydarzenia kwiecień 2021
przez semhub
Kwiecień znów upłynie nam pod hasłem “Zostań w domu” z uwagi na wzmożone obostrzenia związane z pandemią. Przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie wydarzeń, w których będziecie mogli wziąć udział online. Jest też gratka dla najmłodszych miłośników architektury i urbanistyki.
Data: 10.04.2021, godz. 12:00.
Nazwa wydarzenia: FUTUWAWKA - stwórz małe/duże wizje przyszłości z Zodiakiem
Drugie spotkanie w ramach warsztatów dla dzieci w wieku 7-10 lat. Wydarzenie odbędzie się online na platformie ZOOM. Tak opisują temat warsztatów organizatorzy: “Na warsztatach zastanowimy się, czego najbardziej brakuje dorosłym w mieście i co należy stworzyć, aby uniknąć tego "braku", gdy już sami przestaniemy być dziećmi”. Kliknij i dowiedz się więcej.Data: 15.04.2021, godz. 11:00
Nazwa wydarzenia: Webinarium SAK: Projektowanie i zakładanie łąk kwietnych
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu zaprasza na tegoroczną edycję szkolenia dotyczącego projektowania i zakładania łąk kwietnych, przeznaczoną przede wszystkim dla architektów krajobrazu, wykonawców oraz urzędników. Webinarium poprowadzi Karol Podyma - botanik, ogrodnik, właściciel marki “Łąki kwietne”.
Przeczytaj wywiad z Karolem Podymą na blogu Komserwis.
Data: 22.04.2021
Nazwa wydarzenia: EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online
W programie festiwalu znajdziecie następujące elementy:
- Kreatywna edukacja ekologiczna.
- Możliwość nawiązania dialogu z uczestnikami festiwalu.
- Konkursy, warsztaty kreatywne, pogadanki i prelekcje, spotkania z pasjonatami i ekspertami.
- Bezpłatne wydarzenie on-line dostosowane do aktualnych potrzeb: wygoda i bezpieczeństwo.
- Treści poświęcone gospodarowaniu odpadami i wodą, ochronie klimatu, powietrza, bioróżnorodności.
Data: Do 22.04.2021, godz. 14:00.
Nazwa wydarzenia: Przebojem na mural – konkurs
Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Zadanie polega na zgłoszeniu projektu muralu, który pojawi się w okolicach opolskiego Amfiteatru:
Zapraszamy wszystkich artystów, którym nieobca jest sztuka uliczna, a murale to jedna z dróg ich twórczej ekspresji. Tematyka projektów powinna być inspirowana wyjątkową formą artystycznej działalności, jaką jest piosenka i nawiązywać do historii polskiej muzyki, tradycji opolskich festiwali i ich największych przebojów - piszą organizatorzy na oficjalnej stronie.
Przeczytaj: Odkryj na nowo miejską przestrzeń - recenzja książki "Street Art. Sztuka ulicy".
Organizujecie tego typu wydarzenia i chcielibyście o nich poinformować, jak najszersze audytorium? Uzupełnijcie nasz kalendarz w komentarzach pod tym postem. Najciekawsze z zaproponowanych przez was przedsięwzięć dołączymy do naszej listy.