
ARCHITEKCI DLA UKRAINY – MARZEC 2022
przez semhub
Tym razem nasze wydarzenia na marzec zdominowały akcje branżowe dotyczące pomocy dla Ukrainy. Sprawdźcie i jeśli możecie włączcie się, ale pamiętajcie: to maraton, a nie sprint.
Data: Przez cały marzec
Nazwa wydarzenia: Projektantki_ci dla Ukrainy – dla pracodawców
Narodowy Instytut Architektury wraz z partnerami postanowił stworzyć bazę osób i firm z branż kreatywnych, które mogą zaoferować pomoc w znalezieniu pracy osobom dotkniętym skutkami inwazji Rosji na Ukrainę. Możliwe formy pomocy:
- praca na dłuższy czas – dla osób planujących pozostanie w Polsce,
- Praca dorywcza – dla osób potrzebujących wsparcia i stabilizacji finansowej w czasie pobytu w Polsce,
- pomoc dla studentów – płatne staże,
- Praca zdalna – dla osób, które nie chcą lub nie mogą opuścić Ukrainy, a utraciły miejsce zatrudnienia.
Źródło grafiki: niaiu.pl
Data: Do 7.03.2022 do godz. 15.00
Nazwa wydarzenia: Licytacja na stronie Instytutu Dizajnu w Kielcach
Instytut Dizajnu w Kielcach dzięki uprzejmości Zieta Studio uruchomił aukcję charytatywną na rzeczy mieszkańców Ukrainy. Licytacja dotyczy dwóch designerskich stołków PLOPP. Całkowity dochód uzyskany z aukcji przedmiotów zostanie przekazany na Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód.
Data: 8 marca 2022, godz. 13.00
Nazwa wydarzenia: # NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE: Joanna Rayss i Jakub Szczęsny
Portal Architektura & Biznes rozpoczyna cykl # NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE, czyli spotkania z projektantami, którzy na podstawie własnej praktyki opowiedzą, jak wdrażać zmiany, co one przynoszą i jaki jest ich bilans w zurbanizowanych przestrzeniach.
Na początek spotkanie z Joanną Rayss (dr inż. arch. krajobrazu, ekspertką w zakresie wdrażania elementów Zielonej Infrastruktury Miasta i Systemów Powierzchniowej Retencji Miejskiej jako narzędzi w adaptacji do zmian klimatu) oraz Jakubem Szczęsnym (pierwszym polskim architektem, którego projekt znalazł się w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, a w 2018 roku włączono go do listy portalu Iconic Houses).
Data: 17 marca, godz. 18.30
Nazwa wydarzenia: Domy Bez Granic: Nowi uchodźcy w Warszawie, debata online
Tym razem w ramach cyklu „NGOsy Warszawy” odbędzie się spotkanie z Anną Karwowską, współzałożycielką ogólnopolskiej, oddolnej inicjatywy intensywnie wspierającej uchodźców w otwartych i zamkniętych ośrodkach dla cudzoziemców „Domy Bez Granic”.
Debatę poprowadzi Marta Żakowska, członkini Laboratorium Miasta Muzeum Warszawy, redaktorka naczelna "Magazynu Miasta" i jedna z adminek Domów bez Granic, współodpowiedzialna z ramienia inicjatywy za wsparcie uchodźców w Ośrodku dla Cudzoziemców Podkowa Leśna Dębak.
Data: do 31 marca 2022
Nazwa wydarzenia: Artykułu do nowego numeru czasopisma "Budownictwo i Architektura"
Redakcja czasopisma naukowego “Budownictwo i Architektura” zachęca wszystkich oddanych nauce: studentów, doktorantów, pracowników nauki i niezależnych badaczy do przesyłania tekstów do nowego numeru poświęconego architekturze i urbanistyce. Tematyka zgłoszeń:
- architektura, historia architektury,
- urbanistyka, historia urbanistyki,
- konserwacja i renowacja zabytków,
- społeczne i ekonomiczne uwarunkowania architektury,
- zrównoważony rozwój w aspektach związanych z architekturą,
- rewitalizacja obszarów i obiektów,
- wycena i gospodarka nieruchomościami.
