Już od 2016 roku nasze ławki miejskie, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci są ważnymi elementami pumptracków realizowanych przez firmę Velo Projekt sp. z.o.o. Kolejny tego typu „rowerowy plac zabaw” powstał w Łęczycy (województwo łódzkie). Obejrzyjcie zdjęcia z realizacji!

Już od jakiegoś czasu planowaliśmy publikację artykułu dotyczącego projektowania uniwersalnego. Temat ten wpisuje się w kontekst dzisiejszego Święta, czyli Dnia Matki. W projektowaniu uniwersalnym chodzi bowiem o to, by zaplanować przestrzeń, do której równy dostęp mają wszyscy mieszkańcy, niezależnie m.in. od sprawności ruchowej i innych ograniczeń związanych np.  z tym, że poruszamy się z wózkiem.

Naszą dyskusję na temat „Przestrzeni publicznej w dobie koronawirusa” rozpoczęliśmy od artykułu pt. „Meble miejskie a dystansowanie się społeczne”. Teraz czas na przyjrzenie się temu, jak funkcjonuje sztuka w przestrzeni publicznej w obecnych czasach. Głos w dyskusji zabrała Justyna Weronika Łabądź, autorka albumu „Street art. Sztuka ulicy”, który opisywaliśmy na naszym blogu.

Do tej pory zwracaliśmy uwagę na to, że projektowanie przestrzeni publicznej powinno stymulować interakcje społeczne. O ławkach sprzyjających integracji pisaliśmy m.in. w artykule: Meble miejskie dla ludzi. W obecnych czasach stajemy przed wyzwaniem dostosowania przestrzeni publicznej oraz małej architektury do wymogu społecznego dystansu spowodowanego pandemią. Przeczytajcie pierwszy artykuł z serii ""Przestrzeń publiczna w dobie koronawirusa"".

Ruszyliśmy z kampanią informacyjną "Nie siadaj na ławce w parku. Zostań w domu". Poprzez tę akcję chcemy uświadamiać mieszkańców, jak ważne jest stosowanie się do wytycznych włodarzy polskich miast w dobie pandemii. Dzięki temu za jakiś czas aktywności w przestrzeni publicznej znów będą bezpieczne. 

Kolejny rok rozpoczęliśmy od Targów Budma, które są ważnym miejscem spotkań producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych z architektami, wykonawcami oraz inwestorami. Tym razem przedstawiliśmy szerszej publiczności m.in. nasze meble miejskie nagrodzone w konkursie Dobry Wzór.

W kolejnym artykule na naszym blogu przedstawiamy Wam nowy typ przestrzeni publicznej, który staje się coraz popularniejszy w Polsce. Mowa o woonerfie – termin ten w wolnym tłumaczeniu oznacza „ulicę do mieszkania”. Tego typu przestrzeń łączy funkcje ulicy, deptaka i parkingu.

Przedstawiamy Wam propozycję zagospodarowania przestrzeni wielofunkcyjnej z uwzględnieniem małej architektury Komserwis z kolekcji: Millo, Lido i Boston. Koncepcję oraz grafiki przygotowała Ewelina Komasa-Orocz z Pracowni Architektury Krajobrazu "Green Art Design".

Mija pracowity rok w Komserwis, który upłynął pod znakiem przełomowych wydarzeń i nagród. Sprawdźcie, które z nich najbardziej wpłynęły na rozwój naszej firmy.

Jak wiadomo koniec roku to czas podsumowań. Postanowiliśmy więc przedstawić Wam 5 najbardziej inspirujących przestrzeni publicznych nagrodzonych w 2019 roku. Przygotowując to zestawienie, wzięliśmy pod uwagę m.in. ranking Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz wyniki konkursu „Zabytek Zadbany” 2019.