Po dwóch latach pandemii, podczas których odwoływano wydarzenia branżowe, w końcu pokazaliśmy na żywo nasze produkty i nowości. Wróciliśmy! Na dobry początek 4 Design Days - 6. stacjonarna edycja największego wydarzenia poświęconego trendom w architekturze, wzornictwie i nieruchomościach.

Choć premiera “Betonozy” miała miejsce półtora roku temu, to w naszej Biblioteczce miłośnika architektury jest nowością. Mogłaby zaistnieć obawa, że treści w niej zawarte (jako że dotyczyły bieżących spraw np. wycinki drzew) zdezaktualizowały się. Jednak poruszone na łamach książki problemy są nadal aktualne i …palące.

Wiaty przystankowe wpisały się już na dobre w krajobraz małej architektury miejskiej. To bezpieczne miejsce chroniące przed deszczem i wiatrem, ale też ważny nośnik informacji. Coraz częściej miasta prześcigają się też w ciekawych pomysłach na nietypowy design wiat przystankowych. Zobaczcie 5 ciekawych realizacji z polskich miast.

Staramy się monitorować nasze realizacje i sprawdzać, jak przyjęły się wybrane ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci w danej przestrzeni. Tym razem przyjrzeliśmy się produktom z kolekcji Navan, które w ubiegłym roku zostały zamontowane na alei Henryka w Chrzanowie.

Niektórzy z Was w grudniu nieco zwalniają z pracą, dlatego to świetna okazja, by ten czas przeznaczyć na uzupełnienie swojej wiedzy i zdobycie nowych umiejętności. Z pewnością przyczyni się do tego udział w którymś z opisanych przez nas wydarzeń. Sprawdźcie zestawienie na bieżący miesiąc i wybierzcie coś dla siebie.

To już ósma edycja projektu “Plac na Glanc” realizowanego przez miasto Katowice. Program polega na rewitalizacji wybranego podwórka zgłoszonego przez lokatorów budynku. Celem jest stworzenie nowej przyjaznej przestrzeni, ale też integracja i aktywizacja mieszkańców. W tym roku i my postanowiliśmy zaangażować się w projekt, sponsorując meble miejskie do wybranej przestrzeni.

Zastanawiasz się, w jakich przestrzeniach można zastosować leżaki miejskie? Sprawdź jedną z najnowszych realizacji z małą architekturą Komserwis. Wyszło prestiżowo i designersko, ale też “luźno”. Bo tak powinno być w akademiku.

W Polsce pojawia się coraz więcej ogrodów terapeutycznych. Często powstają przy szpitalach, domach seniora i innych ośrodkach leczniczych. Mamy jednak nadzieję, że takie miejsca zielone staną się coraz popularniejsze również w miejskich parkach. Jakie korzyści mogą czerpać z nich mieszkańcy i czym charakteryzują się takie przestrzenie? Zapraszamy do lektury.

Rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących typografii w przestrzeni publicznej. Zaczniemy od problemu nieestetycznych szyldów i bilbordów, z którym borykamy się w Polsce od lat 90. Zapraszamy do lektury i dyskusji.

Architektka Aleksandra Stefańska twierdzi, że: “Kolorowa ławka jest jak kolorowa poszetka. Jeśli ktoś ma elegancki, dobrze skrojony garnitur, śnieżnobiałą koszulę i klasyczne buty, ale dołoży kolorową poszetkę, to nie zaburzy jego wyglądu. Wręcz przeciwnie - uwydatni walory takiej stylizacji”. Tak samo jest z przestrzenią publiczną. Przedstawiamy więc 3 kolorowe ławki i zachęcamy do ożywiania polskich miast!