W Polsce jak grzyby po deszczu powstają place zabaw. Jeśli w Twojej miejscowości planowana jest nowa przestrzeń dla dzieci, sprawdź kilka projektów, na których warto się wzorować.

Podobno w nowojorskim Central Parku jest ich dokładnie 9 485. Na krakowskich plantach ich historia rozpoczyna się 146 lat temu, a najdłuższa w Polsce pomieści jednocześnie 190 osób. 190 osób i tyle samo historii. Zasłyszanych jednocześnie. Bo ławka to miejsce spotkania. Z przyjacielem, wrogiem, z miłością swojego życia. Miejsce „pierwszego wejrzenia” i ostatniej rozmowy. Kolekcjoner wspomnień.

Co to jest pumptrack? Pisząc obrazowo to „rowerowy plac zabaw”, a bardziej precyzyjnie: zapętlony tor do jazdy na rowerze (głównie!) oraz rolkach, deskorolce, i hulajnodze. Tego typu inwestycje powstają w sąsiedztwie skate parków, placów zabaw oraz siłowni terenowych.

Zrobiło się jesiennie, dlatego postanowiliśmy przywołać na naszym blogu trochę ciepłego wakacyjnego klimatu. Wszystko za sprawą „Pluskadełka” czyli wodnego placu zabaw, na którym znalazły się nasze ławki i kosze na śmieci. Sprawdźcie szczegóły tej inwestycji!

Często zwiedzanie nowego miejsca rozpoczynamy od starówki – jeśli ta część miasta przypadnie nam do gustu, na pewno będziemy chcieli jeszcze tutaj wrócić. Oto subiektywny ranking 5 najpiękniejszych starówek w nieco mniejszych i mniej znanych miastach.

Na naszym blogu i fanpage rozpoczynamy cykl, w którym przedstawiać będziemy nowe inspirujące przestrzenie m.in. z oryginalnymi siedziskami. Na dobry początek siatoleżaki, które 3 września 2016 roku stanęły w Parku Gminnym w Ornontowicach k. Katowic.

Na zakończenie wakacji zapraszamy Was do wspólnego zwiedzenia Krosna, pełnego średniowiecznych kościołów i zabytkowych kamienic, wśród których znalazły się nasze meble miejskie. Ważnym aspektem tego miasta są również jego związki ze szkłem – warto wiedzieć, że historia hutnictwa szkła w Krośnie liczy ponad 90 lat.

Tym razem zapraszamy na fotoreportaż z Warszawy, gdzie na jednym z nowych osiedli znalazły się nasze meble miejskie. W słoneczną sobotę odwiedziliśmy niedawno oddany do użytku Budynek B inwestycji METROBIELANY, którą można określić jednym zdaniem: dla kochających aktywność, zieleń i miasto.

Miłośnicy sztuki i architektury z pewnością doskonale kojarzą Centrum Pompidou – czyli paryskie muzeum sztuki nowoczesnej. Jego oryginalna bryła dała impuls innym architektom do tworzenia odważnych projektów instytucji kultury. Jednym z nich jest nowy budynek Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – przy którym znalazła się też nowatorska mała architektura.

Tym razem postanowiliśmy, że regularnie odwiedzać będziemy z aparatem inwestycje z małą architekturą Komserwis, które już na dobre zadomowiły się w Polsce. Na początek Skwer Europejski w Żorach i kolekcja Wenecja.