Definicja małej architektury to żadna wielka filozofia! Poznaj ją, by tworzyć jeszcze lepsze miejskie przestrzenie. W artykule przedstawiamy najważniejsze elementy małej architektury oraz praktyczne przykłady ich zastosowania. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Parafrazując słowa dziennikarza i aktywisty rowerowego Petera Walkera: „Nie chodzi o same stojaki rowerowe, chodzi o miasto przyjazne do życia”. Bo rolą małej architektury jest tworzenie dobrej infrastruktury rowerowej, która sprawia, że przestrzeń będzie lepsza dla wszystkich: zarówno miłośników dwóch kółek, jak i pieszych.

Ławka półokrągła sprawi, że Twoja inwestycja jeszcze skuteczniej odpowie na potrzeby różnych użytkowników. Sprawdź 3 argumenty, które udowadniają, że tego typu siedziska warto uwzględnić w swoim kolejnym projekcie.

Tworzymy meble miejskie, które mają być przyjazne dla wszystkich użytkowników, dlatego projektowanie inkluzywne jest nam bardzo bliskie. To pojęcie po raz pierwszy sformułował Ronald Mace i poźniej przyjęła go Patricia Moore. Jak piszą Cliff Kuang i Robert Fabricant: „Koncepcja ta zakłada, że projektując dla ludzi z niepełnosprawnością, tworzymy lepsze produkty dla wszystkich – dizajn nabiera wówczas wymiaru uniwersalnego”.

Zastanawiasz się, jakie jeszcze praktyczne elementy małej architektury mogą przydać się w Twoich inwestycjach? W tym artykule przedstawiamy donice parkowe betonowe z kolekcji Vega Komserwis. Dzięki nim projektowane przez Ciebie otoczenie nabierze kolorów i przyjemnego parkowego charakteru.

Przyjazna przestrzeń publiczna ma różnorodne miejsca do siedzenia. Tworząc projekt parku miejskiego, zadbaj więc nie tylko o tradycyjne ławki miejskie, ale też o stół piknikowy z ławkami. W artykule przedstawiamy przykładowy zestaw piknikowy, który sprawdzi się w każdym parku.

Obecnie należy zadbać o to, by centra handlowe były w równym stopniu dostępne dla wszystkich: rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami czy ograniczeniami ruchowymi, rowerzystów, młodzieży, seniorów. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy 3 elementy dostępności centrów handlowych związane z małą architekturą ich otoczenia.

Tym razem nasze meble miejskie zawędrowały aż do Łodzi. Ławki i  kosze na śmieci znalazły się przy kompleksie mieszkaniowym Nowy Olechów. Sprawdź, które modele wybrano do tej inwestycji.

Zagospodarowanie przestrzeni wokół osiedla Lokum Monte to kolejna realizacja, w której znalazły się nasze kultowe ławki, kosze i donice z kolekcji Brno. To dobry przykład dla innych deweloperów, jak tworzyć udane i piękne przestrzenie publiczne integrujące mieszkańców.

Tym razem w naszej “Biblioteczce miłośnika architektury” zapanował podróżniczo-wakacyjny klimat za sprawą książki wydawnictwa Pascal pt. “Archiprzewodnik po Polsce”. To druga część kultowego przewodnika Roberta Koniecznego i Tomasza Malkowskiego. Tym razem uznani eksperci zapraszają do zwiedzania naszego kraju “w nowy sposób”.