Jakiś czas temu w naszym cyklu przedstawialiśmy Miesa van der Rohe – ojca minimalizmu, autora słynnej sentencji: „Mniej znaczy więcej”. Teraz czas na jego architektonicznego opozycjonistę. Mowa oczywiście o Robercie Venturi, który zwykł mawiać: „Mniej znaczy nudniej”.

Rowery rządzą w polskich miastach. Nic więc dziwnego, że włodarze coraz chętniej inwestują w nowoczesną infrastrukturę poprawiającą jakość i bezpieczeństwo jazdy. Sprawdźcie, które miasto w Polsce jest rowerowym rajem. Radzimy też jak projektować rowerową infrastrukturę.

Zaprojektowała m.in. skocznię narciarską Berg Isel w Innsbrucku, fabrykę samochodów BMW oraz Narodowe Muzeum Sztuki XXI Wieku w Rzymie. W 2004 roku otrzymała architektonicznego Nobla czyli Nagrodę Pritzkera. Poznajcie Zaha Hadid – cesarzową współczesnej architektury.

Krzysztof Pawłowski, specjalista od skutecznego zarządzania firmą oraz udoskonalania procesów produkcji, zajmuje się usprawnianiem produkcji w firmie Komserwis. „Poziom jakości wyrobów Komserwis jest bardzo wysoki, świadczy o tym m.in. mała liczba reklamacji. Jednak nie można spoczywać na laurach” – wyjaśnia w rozmowie.

Monika Kania, ekspert w dziedzinie planowania i wykonywania ogrodów, autorka powstającego ogrodu wystawowego Komserwis, podzieliła się z nami opinią na temat właściwej pielęgnacji zieleni miejskiej.

Infrastruktura rowerowa to niezbędny element miejskiej przestrzeni. Rozmawiamy o tym z Marcinem Hyłą, prezesem sieci Miasta dla Rowerów, przewodniczącym miejskiego zespołu ds. ścieżek rowerowych. O sobie mówi: „Jestem tłumaczem spraw rowerowych. Tłumaczę sprawy rowerowe bliźnim, bo uważam, że rower to jeden z najgenialniejszych wynalazków ludzkości”.

Prestiżowe realizacje zakończone sukcesem i liczne grono zadowolonych Klientów – 2014 był bez wątpienia udany dla firmy Komserwis, producenta małej architektury.

Prof. Marian Oslislo, pełniący do niedawna funkcję rektora ASP w Katowicach, artysta, grafik i projektant, propagator sztuki nowych mediów, jest wielkim pasjonatem ławek. Swoje "zdobycze" z całego świata dokumentuje na fotografiach, o których potrafi opowiadać z niezwykłą pasją. Przekonajcie się sami.

Poznaj historię prestiżowego produktu Komserwis. Ławki Lyon od lat cieszą się popularnością, zdobyły także nagrody i wyróżnienia. O szczegółach opowiada Aneta Bolisęga, autorka projektu.

W każdym realizowanym projekcie staram się przekazać jakąś ideę – wywiad ze Stanisławem Juszczakiem, projektantem, autorem grającej ławki RMF FM. Poznaj szczegóły tej niezwykłej muzycznej realizacji.