Dziś ten wyjątkowy jubileusz obchodzi Ieoh Ming Pei – twórca szklanej piramidy zlokalizowanej przed Luwrem. Choć obiekt ten początkowo budził sprzeciw mieszkańców miasta, to ostatecznie, podobnie jak Wieża Eiffla, stał się symbolem Paryża.

Jakiś czas temu Skwer Sportów Miejskich opublikował raport „Trendy 2017+” dotyczący przewidywań kierunków rozwoju ruchu w mieście czyli nowych przestrzeni przeznaczonych do aktywności fizycznej. Nas szczególnie zainteresowały parki typu street workout i parkour, o których szerzej opowiemy w tym artykule.

W nowym roku czas na kontynuację naszego stałego cyklu architektonicznego. Tym razem przedstawimy Wam kontrowersyjnego holenderskiego architekta i teoretyka, o którym było bardzo głośno m.in. ze względu na jego wizjonerski projekt budynku dla reżimowej telewizji chińskiej CCTV.

Na koniec roku i my zajmiemy się przewidywaniami. Jako, że na co dzień dbamy o małą architekturę miast, chcielibyśmy zwrócić uwagę na trendy w przestrzeni publicznej, które (naszym zdaniem) będą popularne w nadchodzącym roku.

Czas na inaugurację kolejnego cyklu artykułów. Tym razem postanowiliśmy regularnie prezentować Wam polskich twórców, docenianych na całym świecie. Na dobry początek Robert Konieczny, którego przedstawiamy m.in. przez pryzmat międzynarodowych wyróżnień.

Tym razem przedstawiamy Wam jednego z najbardziej innowacyjnych architektów młodego pokolenia. Poznajcie duńskiego projektanta, założyciela pracowni Bjarke Ingels Group (BIG), który w 2016 roku znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi świata, opublikowanej przez magazyn TIME.

Wracamy do cyklu, w którym przedstawiamy najważniejszych architektów naszych czasów przez pryzmat małej architektury. Tym razem poznacie Jeana Nouvela, który prowadzi jedno z najciekawszych biur architektonicznych w Europie. Jego projekty wyróżniają się futurystycznym charakterem, w których liczy się gra światła i kształtów.

Po raz pierwszy w naszym cyklu przedstawiamy architekta posiadającego polskie korzenie. Poznajcie Daniela Libeskinda, który, choć większość swojego życia spędził poza krajem, uwielbia Polskę i całkiem sprawnie radzi sobie z naszym językiem.

Tym razem w cyklu „Wielcy projektują małą architekturę” chcielibyśmy przedstawić Wam wybitnego włoskiego twórcę Renzo Piano, dzięki któremu budynki placówek kulturalnych mają coraz bardziej oryginalne kształty. Okazuje się, że ten wybitny architekt ma na swoim koncie też wyjątkowe projekty mebli miejskich.

W nowym roku wracamy z naszym cyklem „Wielcy projektują małą architekturę”. Na dobry początek Le Corbusier – geniusz architektoniczny, który nie skończył żadnej kierunkowej szkoły, a został okrzyknięty papieżem modernizmu. To także ważna postać dla osób zajmujących się małą architekturą. Sprawdźcie dlaczego!