Pisaliśmy już w magazynie “Architektura & Biznes” o kolorach w przestrzeni publicznej i zrównoważonym rozwoju, więc tym razem postanowiliśmy przedstawić małą architekturę Komserwis przez pryzmat wartości. O czym przeczytacie w najnowszym wydaniu? Sprawdźcie!

Po nową książkę Wydawnictwa Wysoki Zamek sięgnęliśmy zaraz po premierze i przeczytaliśmy ją jednym tchem. “Recepta na lepszy klimat. Zdrowsze miasta dla chorującego świata”, napisana przez Szymona Bujalskiego, dziennikarza zajmującego się tematyką zmiany klimatu, to lektura “dająca zdrowego kopa do zmieniania świata na lepsze”. Dlaczego? Przeczytaj naszą recenzję.

Październik upłynie pod znakiem konkursów dla architektów oraz wydarzeń związanych z tworzeniem ekologicznych miast. Sprawdźcie nasze zestawienie!

To koniec…wakacji, ale początek sporego ruchu, jeśli chodzi o wydarzenia branżowe. W naszym wrześniowym zestawieniu znajdziecie konferencje, spotkanie autorskie, a także premierę “Magazynu Miasta”. Wzięliśmy pod uwagę wydarzenia online oraz stacjonarne. Sprawdźcie i wybierzcie coś dla siebie.

Z Elżbietą Legoń-Szpunar, która wraz z mężem Maciejem stworzyła markę Naukowe Place Zabaw, porozmawialiśmy o alternatywnych pomysłach na przestrzeń dla dzieci.

W maju czekają na Was wykłady online dotyczące lokalności w miastach, ekologi, innowacji społecznych i przyszłości. To też miesiąc, w którym tradycyjnie odbywa się Łódź Design Festival,  tym razem pod hasłem: “RE:GENERACJA”. Podczas wydarzenia eksperci poszukają sposobów na zregenerowanie środowiska naturalnego, tkanki miejskiej, instytucji społecznych oraz każdego z nas.

Choć wielu z nas słyszało i zna takie pojęcia, jak “przyjazny użytkownikowi”, “projektowanie zorientowane na użytkownika”, “empatia przemysłowa”, “projektowanie uniwersalne"" to dopiero po lekturze książki ""User Friendly"" (Wydawnictwo Karakter) dostrzegamy te “niewidoczne zasady projektowania” w wielu bliskich nam produktach i przestrzeniach.

Nigdy jeszcze tak długo nie czekaliśmy na żadne wydarzenie branżowe. Po bardzo udanej edycji w 2019 roku, którą podsumowaliśmy w tym artykule, planowaliśmy pokazanie nowej małej architektury już za rok. Jednak nasze założenia zweryfikowała siła wyższa.

“W zasadzie każdy może obserwować życie miejskie” - ta myśl autorów towarzyszy nam po lekturze książki “Jak studiować życie w przestrzeni publicznej”. Dlatego stwierdzenie, że: “jest to pozycja dla wszystkich”, w tym przypadku nie jest na wyrost. Sprawdźcie dlaczego.

Szukasz zestawienia ciekawych branżowych wydarzeń w listopadzie? Dobrze, że trafiłeś na nasz blog o architekturze i meblach miejskich. Poniżej lista warsztatów, konferencji, webinarów z zakresu architektury i tematów pokrewnych.