Za nami VI Małopolski Piknik Architektoniczno-Budowlany, który cyklicznie organizuje Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP. W tym roku firma Komserwis była oficjalnym Partnerem tego wydarzenia. Sprawdźcie szczegóły!

Dla czytelników bloga Komserwis przygotowaliśmy kolejne zestawienie wydarzeń architektonicznych. W czerwcu czeka na Was sporo eventów w ramach Gdynia Design Days oraz bezpłatny webinar. Sprawdźcie!

Autor już we wstępie zauważa, że: „Urbanistyczny populizm stanowi wyzwanie, przed którym stoją lokalne społeczności także w Polsce”. Które teorie spiskowe dotyczące miast są najpopularniejsze w naszym kraju? Jak możemy z nimi walczyć? Na te i wiele innych pytań odpowiada Łukasz Drozda w książce „Miejskie strachy”.

Zestawy piknikowe z serii Millo Komserwis zawędrowały aż do Nowej Kaledonii. Sprawdź szczegóły tej wyjątkowej realizacji oraz zastosowane nietypowe rozwiązania. W artykule przedstawiamy też wszystkie produkty z wybranej kolekcji: od taboretu po ławkę z wydłużonym oparciem.

Jak co roku w grudniu czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie Instytutu Pantone. Kolor roku 2024 to tym razem Peach Fuzz – aksamitny, brzoskwiniowy odcień, który symbolizuje spokój i porozumienie między ludźmi.

Tradycyjnie na początku miesiąca zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym zestawieniem wydarzeń architektonicznych październik 2023. Zaczynamy od opisania nowego numeru bezpłatnego e-wydania magazynu A&B a kończymy na pewnym webinarze dla architektów. Sprawdź szczegóły!

W ramach cyklu „Kawa na ław(k)ę” z Mileną Gawąd-Koroną porozmawialiśmy o tym, jak krok po kroku powstawał „Ogród Zdrowia” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Realizacja ta otrzymała wyróżnienie w Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. Edycja XXV w kategorii „Przestrzenie zieleni”. W „Ogrodzie Zdrowia” znalazły się też meble miejskie Komserwis.

Jak prezentuje się sytuacja mieszkaniowa w Polsce na tle innych krajów Unii Europejskiej? Czym są tytułowe „dziury w ziemi”? Co oznacza pojęcie „patodeweloperka”, które w ostatnim czasie robi furorę w internecie? Tego wszystkiego dowiecie się z książki Łukasza Drozdy, politologa i urbanisty. Choć podczas lektury usiądziecie w najbardziej miękkim fotelu, to poruszane na kartach tej książki tematy będą Was uwierać. To nie jest przyjemna lektura.

Wracamy z naszym cyklem rozmów “Kawa na ław(k)ę”! Tym razem zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Szczepańskim, zastępcą kierownika studiów podyplomowych „Miasta i metropolie. Studia miejskie” prowadzonych przy Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zaczęliśmy naszą rozmowę od praktycznego pytania: kto chce uczyć się miasta, a skończyliśmy na rozmowie o tym, czym jest piękno w kontekście wspólnej przestrzeni.

Po lekturze kolejnej faktograficznej książki dotyczącej urbanistyki pomyśleliśmy, że chętnie umieścilibyśmy w naszej biblioteczce miłośnika architektury coś zgoła odmiennego, zawierającego literackie odniesienia oraz anegdoty. I tak z pomocą przyszło nam wydawnictwo “Wysoki Zamek” ze swoją nowością. Mowa o książce “Urbania. O miastach przyszłości”, czyli zbiorze esejów włoskiego architekta i urbanisty Stefano Boeriego.