Nowy rok na naszym blogu postanowiliśmy rozpocząć od sprawdzenia, które artykuły najchętniej czytaliście w poprzednich dwunastu miesiącach. To dla nas wskazówka, jakiego typu treści publikować dla Was w tym roku. Jesteście ciekawi? No to zaczynamy!

W ramach nowego cyklu: KAWA NA ŁAW(K)Ę - wywiady o małej architekturze do popołudniowej kawy porozmawialiśmy z Aleksandrą Stefańską, architektką, projektantką małej architektury dla firmy Komserwis. Sprawdźcie, co ma wspólnego sztuka origami z ławką miejską Letter i jak wyglądał proces jej powstawania.

Nazwę „Letter” można przetłumaczyć na język angielski jako list lub literę. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam ten element małej architektury w formie...alfabetu. Sprawdźcie m.in. kto zaprojektował tę oryginalną ławkę i co ma wspólnego ten produkt z… Japonią :)

Nasze drogi, ścieżki dla pieszych i meble miejskie mogą mieć zdecydowanie więcej zastosowań, niż te do których zdążyliśmy przywyknąć. Przedstawiamy innowacyjne rozwiązania węgierskich projektantów. Czy zrewolucjonizują miejską przestrzeń?

Dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad wyborem stylu mebli miejskich, mamy dziś kilka inspirujących realizacji z Wrocławia, w których wykorzystano meble miejskie Komserwis. Pokażemy, że tak naprawdę przestrzeń miejska jest pojemnym tworem i idealnie pozwala na eklektyzm.

Drewno to materiał, który daje wiele inspiracji i możliwości... także jeśli chodzi o tworzenie innowacyjnych mebli miejskich. Dowodem na to są realizacje, które powstały w ramach Mood for Wood - odbywających się w Poznaniu warsztatów dla studentów kierunków projektowych z krajów europejskich.

Czasami bywa tak, że zwyczajne miejsce zmienia się w coś niezwykłego. Zwykły dziedziniec miejski, który służył za parking, może przemienić się w estetyczne i nowoczesne miejsce ze strefą odpoczynku. Czy to możliwe, czy to tylko piękne wyobrażenia?

Wspaniałymi inicjatywami warto się dzielić. Pisząc tego bloga, chcemy wam przybliżyć nie tylko filozofię naszej firmy i sposób powstawania naszych produktów, ale przede wszystkim chcemy pokazać, że współczesny design przestrzeni miejskiej ma się dobrze, a ogrom inspiracji pozwala na tworzenie co raz to ciekawszych projektów.

Podążając za trendami architektonicznym, czy dekoratorskimi nie da się nie zauważyć, że co jakiś czas powracają elementy dekoracyjne nawiązujące do dobrze znanych stylów architektonicznych. Tak było już wielokrotnie, bo któż z nas nie chciałby poczuć się jak arystokrata, grecki bóg, czy znany król?

Według obliczeń analityków człowiek produkuje dziennie nawet kilogram śmieci. Kiedy tę cyfrę pomnożymy razy ilość mieszkańców średniego miasta w Polsce, to daje nam kilka ton śmieci każdego dnia. Jak w takiej sytuacji zadbać o porządek w mieście?