Najpierw w wyniku monitoringu rynku eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego zarekomendowali kolekcję mebli miejskich Flow Komserwis do konkursu Dobry Wzór, następnie wybrali ją do finału. To duże wyróżnienie dla naszych produktów, które staramy się projektować z dbałością zarówno o dobry design, jak i funkcjonalność.

Coraz więcej polskich miast decyduje się na stworzenie Katalogu Mebli Miejskich, którego głównym zadaniem jest uporządkowanie małej architektury w przestrzeni miasta. Tym razem dokument ten opracował płocki ratusz, uwzględniając w nim meble miejskie Komserwis.

Piknik zorganizowany przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów RP z okazji Światowego Dnia Architektury był doskonałą okazją, by przedstawić nasze nowe kolekcje mebli miejskich i porozmawiać ze specjalistami z branży.

Wspólnie z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych zrealizowaliśmy projekt pt. „Strefa nicnierobienia”, którego efektem było zaprojektowanie przez studentów mebli miejskich do młodzieżowych przestrzeni publicznych. Sprawdźcie, jak przebiegało to przedsięwzięcie krok po kroku.

Miło nam poinformować czytelników bloga, że kolekcja siedzisk Flow Komserwis została zarekomendowana w kategorii „Strefa publiczna” do „Dobrego Wzoru” - jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wzorniczych w Polsce.

Jednym z elementów strategii rozwoju firmy Komserwis jest aktywne uczestniczenie w działaniach Chrzanowskiej Izby Gospodarczej, która jednoczy przedsiębiorców i dba o ich rozwój. W czerwcu wzięliśmy udział w konferencji „Wspólnie o funduszach europejskich”, podczas której zaprezentowaliśmy nasze nowe kolekcje mebli miejskich.

Na naszym blogu ruszamy z kolejnym cyklem, w którym przedstawiamy nowości wydawnicze z zakresu architektury, urbanistyki oraz designu. Na początek trzy książki, które na dobre zadomowiły się już w naszej firmowej biblioteczce.

W jakich przestrzeniach publicznych przebywają młodzi ludzie? Jak zaprojektować meble miejski, by przypadły im do gustu? Na te pytania odpowiadamy w nowym artykule. Przeczytajcie i podzielcie się w komentarzach swoimi spostrzeżeniami.

Na wyremontowanym dworcu autobusowym w Libiążu (województwo małopolskie) przy Rondzie Uśmiechu, znalazły się ławki bez oparcia oraz kosze na śmieci z kolekcji Intal Komserwis. Nasze meble miejskie stały się więc częścią ważnej miejskiej rewitalizacji.

Autorzy publikacji „Ekologiczne zarządzanie przestrzenią publiczną” podkreślają, że należy kształtować miasta przyjazne mieszkańcom, a jednocześnie korzystne dla środowiska. Sprawdźcie, co odgrywa ważną rolę w ekologicznym mieście i czy mała architektura też może być przyjazna dla środowiska.