Walentynki już tuż tuż, postanowiliśmy więc przyjrzeć się małej architekturze, która zbliża ludzi. Okazało się, że na pierwszym miejscu jest nasza poczciwa ławka miejska… w nieco nietypowym wydaniu.

W nowym roku wracamy z naszym cyklem „Wielcy projektują małą architekturę”. Na dobry początek Le Corbusier – geniusz architektoniczny, który nie skończył żadnej kierunkowej szkoły, a został okrzyknięty papieżem modernizmu. To także ważna postać dla osób zajmujących się małą architekturą. Sprawdźcie dlaczego!

Mogłoby się wydawać, że budki telefoniczne przeszły już do lamusa. Te w tradycyjnej formie to rzeczywiście przeżytek, ale są pomysły na ich zrewitalizowanie. W artykule zdradzamy szczegóły!

Jakiś czas temu w naszym cyklu przedstawialiśmy Miesa van der Rohe – ojca minimalizmu, autora słynnej sentencji: „Mniej znaczy więcej”. Teraz czas na jego architektonicznego opozycjonistę. Mowa oczywiście o Robercie Venturi, który zwykł mawiać: „Mniej znaczy nudniej”.

Dowodem na to jest zakończona transformacja promenady w duńskim mieście Aalborg. Był to element realizacji projektu „Aalborg Waterfront”. Zadanie to wykonało jedno z najstarszych i największych biur architektonicznych w Skandynawii - C.F. Møller, które posiada swoje oddziały w Dani, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Nowe Bochenka jak sama nazwa wskazuje to świeże spojrzenie na przyjazne mieszkańcom osiedle w Krakowie. W tej inwestycji połączono jakość i estetykę. Nic więc dziwnego, że wokół obiektu znalazły się meble miejskie Komserwis z kolekcji Boston.

W ostatnim czasie cała Polska żyje awansem Biało-Czerwonych do piłkarskich Mistrzostw Europy. My również postanowiliśmy nawiązać do tych sportowych emocji, wybierając do naszego cyklu designera, który ma na swoim koncie pewien futbolowy projekt. Poznajcie Konstantina Grcica – jednego z najbardziej wpływowych i kreatywnych współczesnych projektantów.

W naszym cyklu gościliśmy głównie przedstawicieli nowoczesnego desingu. W tym wpisie cofniemy się nieco w czasie, by przyjrzeć się pracom George`a Nelsona. Powstały blisko 70 lat temu i wyprzedziły swoją epokę.

Lustra, rzeźby i typowo polskie rośliny zdobią niezwykły pawilon reprezentujący Polskę na Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. Zazdroszczą nam go inne kraje. Zapraszamy na krótki spacer po obiekcie.

Schwartz, prawdziwa ikona wśród architektów krajobrazu, będzie gościem Dnia Architekta Krajobrazu. To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest w ramach 23. Międzynarodowej Wystawy „ZIELEŃ TO ŻYCIE” w Warszawie, 5 września. Z tej okazji przypominamy kilka najciekawszych projektów architektki.